Benim Güzel Peygamberim Hz. Muhammed (sas)

Kuveyt Menşeli “Magic Selection” firması tarafından hazırlanan ve toplam 32 bölümden oluşan bu setin Türkçesi Nakkaş Yapım Tarafından yapılmış ve “Benim Güzel Peygamberim Hz. Muhammed (sas)” adıyla 9 vcd’den oluşan bir set halinde satışa sunulmuştur.

Bu çizgi film seti, Hz. Peygamberimizin (sav) özellikle yüksek ahlâkı, merhameti, adaleti, sevgisi gibi örnek alınması gereken önder kişiliği ön plana çıkaran ve her bölümün başında temel bir prensibi işledikten sonra efendimizin (sav) hayatına anlatmaya devam eden eğitici bir çalışmadır.

Bu eser, peygamberimizin hayatını çocuklarının ilgiyle izleyip istifade edeceği çizgi film formatında yapılmış bir çalışmadır. Bu çalışmada efendimizin hayatı anlatılmanın yanı sıra her bölümün başında yaklaşık 2 dakikalık bir konu işlenmesiyle çocuklarımıza değerlerimiz öğretmeyi kolaylaştırmaktadır.

Bu çalışmanın Uygurca dublajı yapılarak 6 DVD’lik bir set halinde 1000 adet bastırılarak bastırılıp halkımızla buluşturulmuştur. Bunun yanı sıra internet ortamında web sitesinin yanı sıra İos (iphone/ipad cihanları için) ve Android sistemli cihazlar için geliştirilen uygulamalar aracılığıyla da halkımızla buluşturulmuştur.

Copyright © 2020 farabi.org.tr. All Rights Reserved.

Powered by codernine.com