Ev Okulu Seti (Çocuklar İçin)

Ev Okulu Seti (Çocuklar İçin)
EDAM kurucusu Alparslan Durmuş beyefendinin başkanlığında bir ekibin yaptığı çalışma dikkatimizi çekti. Zira bu çalışma, aile içinde okunmaya münasip olduğu gibi orta öğretim seviyesinde eğitim veren resmi okul, kolej, kreş, Kur’an Kursları ve Medreselerde eğitim gören çocuklarımıza İslam dinimizin belli başlı ahlaki prensiplerini, Efendimiz Aleyhisselamın hayatını ve hayatımızda karşılaşabileceğimiz ilmihal bilgilerini Kur’an ve Sünnet Rehberliğinde çocukların ilgiyle okumasını sağlayacak çizimlerle birlikte anlatan, pedagojik kriterler dikkate alınarak hazırlanan bir çalışmadır.
Bu çalışma tarafımızdan Uygurcaya (bazı bölümler Uygur kültürüne uyarlanarak) aktarıldı ve yayına hazır hale getirildi.
Bu set, 2021 yılında Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından 1000 (bin) set bastırılarak Dünyanın değişik ülkelerinde yaşayan Uygur kardeşlerimize hediye edilmiştir. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

2022 yılında ise bu eser derneğimiz tarafından "Ewlad Neşriyatı" markası ile 2000 (ikibin) set bastırılmış olup, halen medrese, dil kursları ve eğitim mezkezlerinin yanısıra ailelere temin edilmektedir. Bir kısım kurs ve çevirimiçi kurslarda eğitim materyalı olarak kullanılmaktadır.

Copyright © 2020 farabi.org.tr. All Rights Reserved.